Kościoły warowne w Transylwanii - 8 dni, wycieczka lotnicza

Oferta specjalna » Kościoły warowne w Transylwanii - 8 dni, wycieczka lotnicza

Mówi się, że podróże oświecają życie. Odkrywając nieznane kultury, poszerzamy horyzonty, tak więc podróżowanie po nieznanym kraju może być najmilszą rzeczą na ziemi. Właśnie to, co chcemy zaoferować naszym klientom. Chcielibyśmy zaprezentować Państwu jeden z naszych programów.

Program
1 dzień

Polska – Bukareszt – Ramnicu Valcea

Przylot na lotnisko w Bukareszcie, gdzie dołącza przewodnik. Przejazd do stolicy Rumunii i pierwsza część zwiedzania miasta. Nastepnie przejazd i zakwaterowanie w Ramnicu Valcea.

2 dzień

Ramnicu Valcea – Sybin

Rano wycieczka do Sybina. Zwiedzamy Mały i Duży Rynek, przez Most Kłamców docieramy do ewangelickiego kościoła parafialnego, a następnie do Katedry Prawosławnej. Pozostałe ciekawe miejsca możemy odwiedzić spacerując w wolnym czasie. Po południu udajemy się do największego skansenu w Rumunii. Wieczorem zapraszamy na uroczystą kolację w gospodarstwie w miejscowości Sibiel. Zakwaterowanie w Bazna.

3 dzień

Sybin- Seica Mare – Seica Mica – Agarbiciu – Medias – Bazna (wycieczka ok. 4.5 godziny)

Transylwania słynie z ogromnych saskich kościołów warownych. Po śniadaniu jedziemy autobusem do Seica Mare i idziemy do Seica Mica, aby zwiedzić kościół warowny. Wycieczka potrwa ok 1,5 godziny. Następnie udajemy się przez piekną okolicę do Agarbiciu – ok. 3 godziny. Z Agarbiciu wracamy autobusem na nocleg.

4 dzień

Bazna – Valea Viilor – Soala – Motis – Bazna (wycieczka ok. 5.5 godz.)

Dzień zaczynamy od zwiedzenia kościoła warownego w Valea Viilor. Z miejscowości tej rozpoczynamy nasza wycieczkę do Soala, czas ok. 1,5 godz. Druga część trasy prowadzi przez piękny krajobraz do miejscowości Motis i jest dłuższa - trwa ok. 4 godzin. W Motis zwiedzamy saski kościół warowny z XV w. Powrót, kolacja i nocleg.

5 dzień

Bazna – Ighisu Nou – Mosna – Nemsa – Bazna (wycieczka ok. 4 godz.)

Po śniadaniu jedziemy autobusem do Ighisu Nou i z tamtąd maszerujemy do Mosna (ok. 2,5 godz.). Wycieczka do Nemsa trwa 1,5 godz. Podziwiamy kościół warowny z XIV-XVI w. z dzwonnicą, zbudowaną w 1869 r. Wracamy do Bazna autobusem, kolacja i nocleg.

6 dzień

Bazna – Atel – Richis – Biertan – Bazna (twycieczka ok. 2,5 godz.)

Po śniadaniu wyruszamy autobusem do Atel. Dwa pierścienie murów oraz Północna Wieża nie są wprawdzie udostępniane turystom, jednak mimo to zwiedzanie kościoła warownego jest niezwykle interesujące. Tu też zaczynamy wycieczkę do Richis (2,5 godziny). Następnie jedziemy do Biertan – zwiedzamy największy kościół warowny w Transylwanii. Kolacja i nocleg.

7 dzień

Bazna – Sighisoara – Braszów – Bukareszt

W średniowiecznym mieście Sighisoarze odwiedzamy Wieżę Zegarową, dom narodzin hrabiego Drakuli i Kościół Mariacki. Następnie udajemy się do Braszowa, gdzie zwiedzamy najważniejsze zabytki: Czarny Kościół, stary ratusz i cerkiew. Po południu przyjazd do stolicy Rumunii Bukaresztu. Uroczysta kolacja z programem folklorystycznym w tradycyjnej rumuńskiej restauracji.

8 dzień

Bukareszt – Polska

Rano druga część wycieczki po Bukareszcie – zwiedzamy Muzeum Wsi i Cerkiew Patriarchy. Potem przejazd na lotnisko, pożegnanie z przewodnikiem i lot powrotny.

Uslugi:

  • 7 noclegów w hotelach 3* i 4* oraz na kwaterach,
  • pólpensja,
  • przewodnik,
  • 2 uroczyste kolacje,
  • usługa bagażowa w hotelach,
  • program folklorystyczny,
  • transport nowoczesnym autobusem/minibusem.

Minimalna liczba osób

5 pax

10 pax

15 pax

20 pax

25 pax

30 pax

35 pax

40 pax

Cena od osoby (pokój dwuosobowy /HB)

435 Eur

315 Eur

305 Eur

290 Eur

275 Eur

260 Eur

250 Eur

245 Eur

Pokój jednoosobowy – dopłata

105 Eur

105 Eur

105 Eur

105 Eur

105 Eur

105 Eur

105 Eur

105 Eur

Wstępy – dopłata

25 Eur

25 Eur

25 Eur

25 Eur

25 Eur

25 Eur

25 Eur

25 Eur

 
ceny mogą ulec zmianie - na zapytanie