Brazylia

Konferencje » Zagraniczne » Brazylia

Kraj rozmiarami dorównuje kontynentom – jej tereny są porównywalne z obszarem całej Europy Iguasu, oznacza w języku Indian z plemienia Guarani Wielką Wodę. Wzdłuż rzeki o tej nazwie przebiega granica między Argentyną i brazylijskim stanem Parana. Nie ma na Iguasu żadnego mostu. Wąska wstążka asfaltu biegnie wśród zielonego splątanego gąszczu. Okolice stanowią rezerwat przyrody. Dalekobieżne autobusy, które pokonują setki i tysiące kilometrów dzieląc duże ośrodki miejskie są dla turystów zwiedzających Brazylię najtańszym środkiem komunikacji. Dla wygody pasażerów zatrzymują się co kilka godzin przy przydrożnych zajazdach. W południowej części kraju stałym elementem takiego zajazdu jest charrascaria – gospoda, w której serwuje się wspaniałe mięso z rusztu – churrasco.

Termin oraz ilość osób do ustalenia.
Program:

1.  Dzień

Spotkanie z uczestnikami w sali wylotów na lotnisku Warszawa „Chopin”, wylot do Rio de Janeiro.

2. Dzień

Przylot, po odprawie bagażowej transfer do hotelu „Rio Copa Hotel”. Zakwaterowanie. Na godz. 14.00 zaplanowane jest zwiedzanie Rio z przewodnikiem w tym m.in. ogrodu botanicznego (całkowity czas zwiedzania to ok. 4 godz.) Godz. 20.00 kolacja w Restauracji. „Jantar Mio Ristorante Sem Bebi Dias”, nocleg w hotelu ”Rio Copa Hotel“.

3. Dzień

Po śniadaniu wycieczka do Corcovado, zwiedzanie plantacji cukru, obiad. Późnym popołudniem powrót do Rio. O godz. 20.00 - Rio by Night – kolacja, a następnie Samba Show At Platforma (pokaz tańców). Nocleg w hotelu ”Rio Copa Hotel”.

4. Dzień

Po śniadaniu wyjazd do parku narodowego – zwiedzanie parku z przewodnikiem. Na godz. 13.00 planowany jest obiad w restauracji „Churrasciara Boi de Ouro”. Po obiedzie transfer na lotnisko, wylot do Rio de Janeiro – Iguassu. Po wylądowaniu transfer do hotelu „Continental Inn”. O godz. 20.00 kolacja barbecue Diner + Show Rafain (poza hotelem). Nocleg w hotelu ”Continental Inn”.

5. Dzień

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie wodospadów Iguentyńskich / Argentyńskich. W ramach atrakcji podróż pontonem wzdłuż wodospadów. O godz. 13.00 obiad, następnie powrót do Iguassu – czas wolny. O godz. 20.00 kolacja w Restauracji Emporio da Gula – "Folklor 3 granic" (pokaz tańców). Późną nocą powrót i nocleg w hotelu ”Continnental Inn”.

6. Dzień

Po śniadaniu wyjazd – lot helikopterem nad wodospadami + zwiedzanie Parku Narodowego obfitującego w różne gatunki ptactwa, motyli. Następnie krótkie zwiedzanie Paragwaju – Shopping, wyjazd na kolację w Restauracji „Jantar late Lube” przy rzece Parana Rand. Późną nocą powrót do hotelu i nocleg w ”Continenntal Inn”.

7. Dzień

Godz. 04.00 lekkie śniadanie (kawa, herbata, ciasteczka), następnie transfer na lotnisko. O godz. 06.00 wylot z Iguassu do Manus z przesiadką w Sao Paulo. O godz. 12.30 transfer do hotelu „Ariau Jungle Hotel”, gdzie na godz. 19.00 zaplanowana jest kolacja. Po kolacji nocne safari łodziami po rzece i obserwacje krokodyli. Nocleg w „Auriau Jungle Hotel”.

8. Dzień

Po śniadaniu wycieczka piesza z przewodnikiem po okolicy – Amazonia. Obiad o godz. 13.30, na godz. 16.00 zaplanowane jest spotkanie z przewodnikiem i wycieczka łodziami – obserwacje piranii. Powrót na kolację w hotelu. Wieczorem na życzenie Gości nocne safari. Nocleg w hotelu „Auria Jungle Hotel”.

9. Dzień

Po śniadaniu między godz. 10.00 – 12.00 (do ustalenia) transfer do hotelu „Tropical Manaus” *****.  Obiad we własnym zakresie. O godz. 19.00 kolacja w hotelu, nocleg w hotelu „Tropical Manaus”.

10. Dzień

O godz. 01.00 – transfer na lotnisko w Manaus. Lot do Rio – krótkie zwiedzanie, następnie o godz. 16.00 transfer na lotnisko, wylot do Paryża.

11. Dzień

Po przylocie do Paryża, lot do Warszawy.

Zakwaterowanie: hotele *** i ***** gwiazdkowe (przykładowe hotele) :
  • Rio Janeiro hotel ”Rio Copa Hotel” ***
  • Iguassu hotel ”Continental Inn” ****
  • Manaus hotel ”Auriau Jungle Hotel” *** ciekawy hotel na drzewie, położony wśród Amazonskiej puszczy
  • Manaus hotel ”Tropical Manaus” ****
Informacje dodatkowe :

Proponujemy dodatkowo zaplanować 2 dni pobytu wypoczynkowego w Manaus. Hotel jest bajkowy, a po bardzo intensywnym pobycie potrzebny jest krótki odpoczynek.

Szczepienia zalecane – nie ma obowiązkowych (żółtaczka A + B, błonica, tężec)