9 dni na Mjanma

Oferta specjalna » 9 dni na Mjanma

Program:

Dzień 1 

Przyjazd do Rangun

Przylot do Rangun. Powitanie przez naszego lokalnego przedstawiciela i transfer do hotelu. Zkwaterowanie w hotelu i chwila dla siebie. Późnym popołudniem zwiedzanie m.in. Bogyoke Market ( oficjalna nazwa to Scott Market). Jest to miejsce, gdzie możemy kupić różnego rodzaju towary, począwszy od ubrań, skończywszy na jedzeniu. Zachód słońca będziemy podziwiać z Shwedagon Pagoda, skąd jest najładniejszy krajobraz na Mjanmę. Nocleg w Rangun. 

Dzień 2 

Rangun- Pagan 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisku i przelot to Pagan, jednej z najbradziej popularnych destynacji archeologicznych. Pagan jest również jednym z dwóch najstarszych miast religijnych Południowej Azji. Zwiedzanie zaczynamy od wizyty w Nyaung Oo. Przed zachodem słońca zaplanowany jest również spływ łodziami wzdłuż rzeki Ayeyarwaddy, aby zobaczyć zachód słońca i zaznać relaksu. Nocleg w Pagan. 

Dzień 3 

Pagan- Puppa- Pagan 

Śnidanie w hotelu. Przejazd do Puppa, wygasłego wulkanu położonego 65 km na pólnocny zachód od Pagan. Wspinamy się na wulkan, aby podziwiać piękny krajobraz. Przez resztę dnia czas wolny. Nocleg w Pagan. 

Dzień 4 

Pagan- Mandalaj- Amarapura- Inwa- Sasaing

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Mandalaj. Następnie do Amarapura. Popłyniemy największa na świecie drewnianą łodzią wzdłuż jeziora Taugthaman. Przejazd do Inwa, oficjalnie zwanej AVA. Przemierzamy łodzią rzekę Mytinge, następnie przejazd dorożkami, aby zwiedzić ruiny miasta Ava wraz z wieżą zegarową, która ma 27 metrów długości. Zwiedzimy także tamtejsze klasztory, m.in. klasztor Bargaya. Odwiedzimy też miasto Sikong. Nocleg w Mandalaj. 

Dzień 5 

Mingwan- Mandalaj

Śniadanie w hotelu. Dzień zaczniemy od krótkiego spływu łodzią, aby dotrzeć do Mingwan, położonym po drugiej stronie rzeki Irawady i na północy Mandalaj. Tutaj zwiedzamy Pagodę. W zamierzeniu miała być najwiekszą pagodą na świecie, jednakże nie została ukończona. Po zwiedzeniu miasta powrót do Mandalaj. Naszym przystankiem jest Mandalaj Royal Pałac, położony w samym sercu Mandalaj. Następnie klasztor Atumaszi, klasztor Shwenendaw  i Pagoda Kuthodaw. Na koniec udamy się na wzgórze Mandalaj, aby zobacz stamtad zachód słonca. Nocleg w Mandalaj.

Dzień 6 

Mandalaj- Heho- Pindaya

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Heho. Pindaya jest historycznym miastem, położonym 3 godziny drogi od jeziora Inle. Zwiedzimy m.in. jaskinie Pindaya i słynne jezioro Botoloke. Nocleg w Inle.

Dzień 7 

Inle

Śniadanie w hotelu. Jezioro Inle jest jednym z najbardziej magicznych jezior na Mjanmie. Położone 900 m n.p.m., otoczone przez piękne góry Shan jest domem dla plemienia Inthar. Zobaczymy także Pagodę Phaungdawoo- popularny dzięki 5 sławnym obrazom Buddy, które pokryste są złotem. Następnym przystankiem jest klasztor Ngaphechaung , zbudowany półtora wieku temu. Nocleg w Inle. 

Dzień 8 

Indein- Heho- Rangun

Śniadanie w hotelu. Dziś zaczynamy zwiedzanie od południowej części Jeziora Inle, poprzez rejs łodziami, aż do wioski Indein. Jest to mała miejscowość położona na południowym zachodzie, słynna z ruin pagody, datowanej na 16 wiek. Transfer na lotnisko i przelot do Rangun. 

Dzień 9 

Rangun

Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie Rangun. Zaczynamy od Pagody Sule, następnie spacerkiem idziemy do hotelu Strand, potem Chaukhtatgyi. W drodze na lotnisko zobaczymy również Jezioro Inya, Pagodę Gabaaye i jaskinie Mahapasana. Transfer do kraju. 

 

Więcej informacji: na zapytanie.