Peru- druga opcja

Oferta specjalna » Peru- druga opcja

Program:

Dzień 1 

Witamy w Peru!

Przylot na lotnisko Lima. Powitanie przez naszego lokalnego przedstawiciela i transfer do wybranego hotelu. Check- in i nocleg w hotelu. 

Dzień 2 

Lima- Arequipa 

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Arequipa. Check-in w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta, m.in. klasztor Św. Katarzyny, w którym cały czas zamieszkują zakonnice. Następnie zwiedzimy kościół Św. Franciszka, San Lazaro District,Selva Alegre i słynny Dystrykt Cayma i Yanahuara, aby podziwiać piękny widok na wulkan Misti. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3 

Arequipa- Colca Canyon

Śniadanie w hotelu. Wczesny rankiem wyjazd do Colca Canyon. Po drodze zobaczymy Rezerwat Przyrody La Vicuna. At Pampas de Torra odkryjemy faune i florę regionu. Przyjazd do miasta Chivay. Po południu czas wolny. Nocleg. 

Dzień 4 

Colca Canyon- Puno 

Śniadanie w hotelu. O ustalonej z góry godzinie wyruszamy do La Cruz Del Condor Mirador, gdzie będziemy podziwiać imponujący widok na Colca Canyon. W drodze powrotnej do Chivay ujrzymy grobowce Choquetico i Litomaquetas, miasto Pinchollo, Maca y Yanque z kościołami i typowymi dla regionu uliczkami. Przyjazd do Chivay. Po południu transfer do miasta Puno. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. 

Dzień 5 

Jezioro Titicaca: Uros & Taquile Islands

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka wokół jeziora Titicaca. Przygodę zaczynamy od pływającej wyspy Uros, którą w dalszym ciągu jestz zamieszkiwana przez ludzi. Ci mieszkańcy przekazują sobie tradycje z pokolenia na pokolenie. Dalej kontynuujemy podróż na wyspę Taquile, gdzie mamy okazję do podziwiania rzemiosła i przemysłu tekstylnego. Lunch w regionalnej restuaracji. Powrót do Puno i nocleg w hotelu. 

Dzień 6 

Puno-Cusco

Śniadanie w hotelu. Przejazd lokalnym busem do Cusco. Dziś zwiedzimy m.in. Centrum Archeologiczne Kalasaya, Pucara, La Raya. Lunch w Sicuani. Następnie jedziemy do Centrum Archeologicznego Rqchi. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzoeń 7 

Cusco

Śniadanie w hotelu. Rano czas wolny. Po południu zobaczymy Katedrę, Koricancha ( świątynie Słońca) i pobliskie ruiny: Qenqo, Puka Pukara, Tambomachay i fortecę Sascayhuaman. Transfer do hotelu i nocleg. 

Dzień 8 

Cusco- Sacred Valley

Śniadanie w hotelu. Przejazd busem do Awanacanch, miejsca gdzie można podziwiać piękno Peruwiańskich Andów. Zobaczymy także słynny Indiański market Pisac, spokojne miejsce gdzie można kupic różne przedmioty od lokalnych kupców. Lunch w regionalnej kuchni. Następnym przystankiem jest forteca Ollantaytambo. Transfer do hotelu w Sacred Valley. Nocleg. 

Dzień 9 

Cusco- Machu Picchu- Cusco

Śniadanie w hotelu. Wczesnym rankiem transfer do stacji kolejowej Ollanta i przejazd koleją do Machu Picchu. Przyjazd i zwiedzanie bastionu Machu Picchu. Wycieczka obejmuje także Intihuatana ( Zegar słoneczny), Watchtower, Pałac Inków i three Windows. Powrót do hotelu. Nocleg. 

Dzień 10 

Cusco

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny. 

Dzień 11

Cusco- Lima- ...

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do kraju. 

 

Więcej informacji: na zapytanie.