Costa Rica

Konferencje » Zagraniczne » Costa Rica

Costa Rica (wyjazd grupowy) + Samara (indyw.)

1.Dzień

Lot do Frankfurtu. Nocleg „Hapton by Hilton” we Frankurcie.

2.Dzień

Lot na trasie Frankfurt - Madryt.

Lot na trasie Madryt  - San José ( stolica Kostaryki ).

3.Dzień 

San Jose-wulkan Irazu – Orosi – Turrialba ( sniad + obiad )

Śniadanie i przejazd do najwyższego wulkanu na Kastaryce - Irazú ( 3.430m.) przez Cartago. W drodze zwiedzanie ogrodow warzywnych. Na wulkanie wycieczka piesza (prosimy zabrać ze sobą ciepły ubiór). W drodze powrotnej zwiedzanie historycznej miejscowości Cartago - pierwszej stolicy Kostaryki założnej przez hiszpanów w 1563 r. Zwiedzanie bazyliki Cartagos, wybudowanej ku czci swiętej Virgii Los Angeles. Po obiedzie przejazd do malowniczej doliny Orosi, znanej z plantacji kawy i najstarszej światyni w kraju – klasztor Franciszkanów z 1766 r.

4 Dzień

Archeologiczne miasta Guayabo i plantacje kawy ( śniadanie + kolacja)

Po śniadaniu przejazd do miasta Guayabo. Miasto położone jest wśród wspaniałej przyrody towarzysząceh wulkanowi Turrialba. Miasto zostało zasiedlone ok. 500 lat przed Chrystusem i przeżyło swój rozkwit w latach 800 do 1.400 NE. Na obszarze 15 do 20 ha. powstały mury, wzgórza, kamienne ulice, mosty, studnie, akwedukty, kanały wodne itp.. Do dziś odrestaurowano tylko część tychże ruin. Po południu przejazd na plantacje kawy, gdzie dowiemy się ciekawostek o uprawach i przerobie kawy.

Alternatywnie : rafting po rzece Pacuare – najciekawszy rafting świata – dopłata 85 USD/os.

Ew. dla osób spokojniejszych Rio Pejibaye inkl. Snack również dopłata 85 EUSD/os.

5.Dzień

Cordillera des Talamanca – Los Quetzales ( śniadanie )

Po śniadaniu przejazd przez słynną Panamerica Cordillera de Talmanca, gęsto zalesione wzgórza Kostaryki z przepięknymi panoramami. W porze obiadowej osiągniemy nasz hotel w poblizu parku narod. Los Quetzales. Ten park narod jest najmłodszym w Costa Rice . Leży na obszarze ok 5 tys. ha i posiada różne sustemy ekologiczne na różnych wysokościach, 25 różnorodnych rodzajów endemicznych i 116 gatunków zwierząt.Na wysokich wzgórzach ( jak w Andach ) znajdziemy tropikalną wegetację Paramo, z wieloma gatunkami grzybów ,kwiatów itp. Olbrzymie drzewa kontrastują z bujnym poszyciem. Po południu wycieczka piesza w wysoko położonym lasie tropikalnym. W Tragon Lodge dzielimy grupę na 3 podgrupy z różnym stopniem trudności. Dodatkowo jest możliwa Canopy Tour za dopłatą 50 USD/os. Możemy również pijąc kawę podziwiać las tropikalny i całe mnóstwo kolibrów.

6.Dzień

Cordillera de Talamanca –  Indigena – rezerwat Rio Claro ( śniad. + obiad )

Po śniadaniu mamy możliwość znalezienia ptaka quetzal .Nasz lokalny przewodnik będzie dokładnie wiedział gdzie on się aktualnie znajduje. O godz. 06,00 rano jesteśmy zaproszeni do orn itologicznej wędrówki. Po śniadaniu jedziemy dalej  drogą Panamericana przez San Isidro. W drodze obejrzymy plantacje kawy i plantacje cukrowe. Dalej przejedziemy obok Buenos Aires przy największych w kraju plantacjach ananasów. Miasteczko Buenos Aires jest centrum tego regionu otoczonym sześciowa rezerwatami Inków. Tu z najdziemy plemiona : Bribis, Cabecares, Runkas i Teribes. Odwiedzimy jeden z rezerwatów, zobaczymy i przeżyjemy kulturę Inków i zjemy typowy obiad. Po obiedzie dalsza podróż do Rio Claro.

7.Dzień

Lasy deszczowe – park narodowy Piedras Blancas.( śniad + obiad )

Po śniadaniu obejrzymy panoramę Golfo Dulce jedziemy wzdłuż wybrzeża do wioski La Gamba w parku narod.Pedras Blancas. Ten znany park deszczowy jest jednym z ostanuch ocalałych nad Pacyfikiem. Graniczy z korytarzem lasów parku narod. Corvocado. Zajmuje obszar 140 km2 i jest jednym z najbardziej zaludnionym przez florę i faunę parkiem narod. Swiata. Ponad 140 gatunk ow zwierząt. 350 gat. Ptaków, ponad 100 Amphibien i miliony owadów zamnieszkuje ten teren. By móc zwiedzić ten park narod. Pojedziemy do typowej kostarykańskiej wioski La Gamba gdzie zostaniemy powitani obiadem. Po obiuedzie zwiedzanie PN. Po południu powrót do Rio Claro.

8.Dzień

Mokradła Terraba Sierpe – Playa Dominical. ( śniad + obiad )

Dziś przejedziemy na plantacje oleju palmowego i zakłady drzewne w Palma Sur. Tu obejrzymy  kamienie inków sprzed tysięcy lat. Kamienie waża do 13 ton mają wysokość ok. 2 m i do dziś nie jest wyjaśniony sens ich budowy.  Z Sierpe startujemy w podróż łodziami w największu las mangrowy Ameryki łacińskiej, mokradła Terraba-Sierpe. W labiryncie ulic wodnych zobaczymy mnóstwo ptaków, krokodyli, legwanów, żółwi itp.  Lasy te znajdują się na liście Ramsar, jako najciekawsze i najważniejsze mokradła Swiata. Dalej przejazd do parku narod. Bahia Ballena gdzie osiągniemy wieczorem nasz hotel przy Playa Dominical.

9.Dzień

Park Narpod. Bahia Ballena.( śniad )

Dzisiejszy dzień jest dniem wolnym. Spędzimy go przy 3 km. długiej plaży Playa Uvita w morskim parku narod. Ballena ( wstęp płatny dodatkowo 7 USD/os.) Tu spotykają się od pażdziernika do lutego olbrzymie walenie i delfiny.

Ew. opcje dodatkowe : 4 godzinna podróż statkiem w poszukiwaniu waleni i delfinów ( dopłata 90 USD/os )

Ew. wyjazd łodzią na snurkowanie ( 60 USD/os. )

Ew. całodzienna wyc. z nurkowaniem do Isla de Cano. Rano przejazd mikrobusem do Sierpe, stąd podróż statkiem przez podmokłe tereny lasów mandragowych. 2 x nurkowanie, Picknik ( 155 USD/os. ) Wymaganie uprawnienia do nurkowania.

10.Dzień

Dominical – park narod. Antonio.( śniad. )

Rano podróż wybrzeżem Pacyfiku do parku narod. Antonio, znanym szczególnie z przepieknych piaszczystych plaż. W PN 109 gatunków zwierzat, 184 gat,. Ptaków, 350 rodzajów roślin. Swiąt podwodny jest również szczególnie interesujący ( przy odrobinie szczęścia możemy obejrzeć pływające walenie ). Wycieczka piesza gdzie przewodnik opowie nam o życiu w PN, spotkanie z Buszmenami, małpy, ptaki. Przerwa na przepięknych plażach Espadilla Sur i Manuel Natonio z kryształowo czystą wodą. Po południu powrót do hotelu.

11.Dzień

Manuel Antonio, rezerwat deszczowy- wulkan Arenal.( śniad.+ kol. )

Po śniad.  przejazd wzdłuż wybrzeża z krótka przerwą w PN Carara przy moście rzeki Tarcoles, gdzie z bezpiecznej wysokości oglądać będziemy krokodyle. Dalej podróż przez San Ramon na centralny punkt Kordylierów wulkanicznych. Rezerwaty w tej okolicy m.inn. tzw. „wieczny las dzieci „ tworzą wraz z rezerwatami w Monteverde i Santa Elena, największe lasy deszczowe Ameryki łacińskiej. Drzewa są przez cały rok nawadniane , otoczone przez bromelie, orchidee, tillandsien. Jedziemy w kierunku olbrzymiego wulkanu Arenal. Wieczoorem nocna wędrówkaw Ecocentro Danaus na obrzeżach La Fortuna gdzie zobaczymu kajmany, leniwce, amfibie, olbrzymie motyle, ptaki i przy odrobinie szczęścia również żabę czerwonooką.

12.Dzień

PN wulkanu Arenal ( śniad + kol. )

Rano wycieczka piesza wzdłuż wulkanu Arenal. Wukan ma 68 lat. W roku 1968 nastąpiła olbrzymia erupsja na obszarze 8 km. Wulkan obudził się po 500 letnim śnie. Ostatnio zaobserwowano rychy wulkaniczne w 2010 roku. Po południu relaks w ogrodzie ekologicznym i mała wycieczka piesza do wodospadów La Fortuna o głebokości 80 m. ( dopłata 10 USD/os.)

13.Dzień

Arenal – Playa Samara. ( śniad )

Po śniadaniu przejazd na plażę Samary. Podróz panoramiczna wzdłuż jeziora Arenal do Tilaran. Dalej przejazd w dolinę Samary.

14.Dzień

Playa Samara.( śniad. )

Czas wolny na jednej z najpieknieszych plaż Swiata.

15. Dzień

Playa Samara  ( śniad )

Do obiadu czas wolny. W obiad grupa wraca do domu. My jedziemy do naszego hotelu ( dopłata , ale 1-2 min. przejazd )

Wyż. sniad .

16.-20. Dzień

zakwat. „Villa Playa Samara”

21.Dzień

Playa Samara – San Jose ( śniad. )

Sniadanie i czas wolny.  W obiad przejazd do San Jose, zakwat., nocleg.

22.Dzień

San Jose – lot do Madrytu.

Madryt-Frankfurt

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Proszę pamiętać iż przy wylocie płacimy  podatek w wys. 28 USD/os. Powrót do domu.

23.Dzień

Przylot do Fra.

Frankurt - Gdańsk