Karibu Kenia

Konferencje » Zagraniczne » Karibu Kenia

Serdecznie Witamy w Kenii, kraju wielu kontrastów i wielu kolorów. Powitają Państwa białe plaże nad oceanem indyjskim, bajkowe wyspy, niezmierzone sawanny, największy szczyt Kenii Mt. Kenya (ponad 5.000 m.n.p.m.), tropikalne puszcze, słone morze „Lake Victoria” – kenijski kalejdoskop wybujałej zieleni, afrykańskich zwierząt – jednorazowe przeżycia.

Termin: do uzgodnienia – polecamy kwiecień / maj lub październik/listopad

Program:

1. Dzień

Warszawa – Nairobi

Spotkanie uczestników wyjazdu na lotnisku w Warszawie. Lot „British Airways” przez Londyn do Afryki. Nocny lot liniowy w klasie Economy – Class do Nairobi, stolicy Keni (posiłki w samolocie).

2. Dzień

Nairobi – rezerwat Massai Mara

Przylot około godz. 07.30 do Nairobi. Na lotnisku spotkanie z angielskojęzycznym pilotem i rozpoczęcie safari. Podróż minibusem do rezerwatu Massai Mara. Rezerwat rozciąga się wzdłuż granicy z Tanzanią i tworzy razem z Serengeti ekologiczną jedność. Teren rezerwatu jest pagórkowaty porośnięty wysoką trawą. Po południu pierwsze safari w rezerwacie. Nocleg i kolacja z przepięknej Lodge Mara Serena Safari Lodge.

3. Dzień

Massai Mara

Przed śniadaniem jak również po południu safari w rezerwacie Massai Mara. Niezapomniany dzień w miejscu obfitującym w dzikie zwierzęta. Śniadanie, obiad i kolacja w Mara Serena Safari Lodge.

4. Dzień

Massai Mara – Park Narodowy Nakuru

Przed śniadaniem – safari. Po śniadaniu wyjazd do parku narodowego Lake Nakuru, znanego z olbrzymiej ilości różnych gatunków ptaków. Poprzez zabagnienie nie odpływowego jeziora utworzyły się na gruncie jeziora duże złoża soli, co doprowadziło do rozwoju życia wodnego (algi jako podstawowe pożywienie dla tysięcy flamingów, rośliny wodne ). W dzikich lasach nad brzegami jezior możemy zaobserwować stada hipopotamów chłodzących się podczas dnia w wodach jeziora, nocą zaś żerujących na polanach. W parku narodowym żyje ponad 450 gatunków ptaków i od kilku lat również stada żyraf. Jest to również ojczyzna wymierającego już gatunku nosorożców, pawianów, bawołów wodnych, olbrzymich pytonów, lwów, wodnych antylop i całej rzeszy innych gatunków zwierzyny. Po południu obserwacje ptaków oraz safari wzdłuż jeziora. Nocleg i kolacja w „Lion Hill Lodge”.

5. Dzień

Nakuru – Nairobi – Park Narodowy Amboseli

Przed śniadaniem safari. Po śniadaniu powrót do Nairobi. Obiad w restauracji „Carnivore” - jednej z najbardziej znanych restauracji grillowych. Tutaj możemy spróbować mięsa gazeli, zebry lub krokodyla. Po południu dalsza podróż przez Namangę do parku narodowego Amboseli. Wieczorem zakwaterowanie w „Serena safari Lodge”. W drodze do hotelu safari. Kolacja i nocleg w „Ambosela Safari Lodge” - hotelu nawiązującym architektonicznie do kultury Masajów.

6. Dzień

Park Narodowy Amboseli

Park Narodowy Amboseli jest najbardziej znanym parkiem Świata. Któż nie słyszał o niezapomnianym widoku na Kilimamjaro u stóp góry ze stadami żyraf spożywających liście akacji. Ten fantastyczny park od czasów swojego powstania już kilkakrotnie był zagrożony zniszczeniem. Częściowo poprzez dużą ilość odwiedzających go turystów, częściowo przez olbrzymie stada słoni. Dalszym problemem parku w latach 70-tych było jego położenie - na tradycjonalnych terenach myśliwskich Masai. Poprzez włączenie tej rdzennej ludności parku do programów turystycznych, częściowo rozwiązano ten problem. Poprzez duża ilość słodkiej wody występującej na tym terenie, park obfituje w dużą ilość zwierzyny takiej jak słonie, hipopotamy, bawoły, lwy, gepardy, leopardy, szakale, dzikie psy , hieny i ponad 400 gatunków ptactwa. Śniadanie, obiad, kolacja i nocleg w Serena Safari Lodge.

7. Dzień

Amboseli – Park Narodowy Tsavo West

Rano ostatnie safari u stóp ośnieżonego Mount Kilimanjaro. Przed południem podróż do Parku Narodowego Tsavo. Zakwaterowanie w Kilaguni Lodge z wielkim tarasem widokowym. W przeciwieństwie do Tsavo Ost Tsavo West jest co prawda trochę mniejszym parkiem narodowym, ale krajobrazowo bardziej zróżnicowanym, z wzniesieniami i małymi wzgórzami. Tylko w regionie Kilaguni będziemy mieli możliwość obejrzenia wielu wodospadów i zwierzyny w takiej ilości, że można by tu spędzić co najmniej kilka dni. Dwa z niech o tej samej nazwie co Lodge (w której będziemy zakwaterowani) przyciągają ogromne ilości zwierzyny, którą będziemy mogli obserwować bezpośrednio z naszego tarasu. Podczas kolacji u naszych nóg krążyć będą wiewiórki, mangusty i małe ptaki szukające resztek pożywienia. Po południu udamy się na nasze pierwsze w tym regionie safari. Nocleg i kolacja w Kilaguni Serena Safari Lodge, otwartej w 1962 roku, podczas poszukiwania miejsca w którym można by połączyć turystykę z naturą.

8. Dzień

Park Narodowy Tsavo Zachodnie – Tsavo Wschodnie

Przed śniadaniem krótkie safari. Po śniadaniu podróż głównym traktem do olbrzymiego Parku Narodowego Tsavo Wschodnie. Na krótko po zakwaterowaniu podróż do Voi Wildlife Lodge. Popołudniowe safari w Parku Narodowym znanym m.in. z tzw. „Czerwonych słoni”, które swoją nazwę zawdzięczają kolorowi czerwonych gruntów. Znajdziemy tu również stada zebr, żyraf, antylop, nosorożców i niezmierzone ilości ptactwa. Nocleg i kolacja w Voi Wildlife Lodge.

9. Dzień

Park Narodowy Tsavo Wschodnie - Mombasa (południowe wybrzeże)

Po śniadaniu pożegnanie z buszem i wyjazd do Mombasy. Na granicy miasta Likoni wycieczka promem na wybrzeże. Stąd mamy tylko 60 km do plaż Diani. W porze obiadowej przyjazd do hotelu „Leopard Beach Hotel” ****. Po południu czas wolny. Nocleg w pokojach Superior w Leopard Beach Hotel. Kolacja w hotelu.

10. Dzień

Mombasa - Północe wybrzeże

Po śniadaniu czas wolny do wykorzystania na kąpiele w Oceanie Indyjskim. Nocleg i kolacja w Leopard Beach Hotel.

11. Dzień

Mombasa wyjazd

Po śniadaniu czas wolny. Po godz. 11.00 prosimy o opuszczenie pokoi. Po południu transfer na lotnisko Mombasa. Lot do Nairobi i powrót do Europy. Kolacja i śniadanie na pokładzie samolotu.

12. Dzień

Londyn – Warszawa

Wcześnie rano przyjazd do Londynu. Krótki postój i lot do Warszawy (śniadanie w samolocie). Na godz. 12.45 planowany jest przylot do Warszawy – pożegnanie.

Usługi zawierają:
 • lot liniowy Economy Class z Warszawy przez Londyn do Nairobi + powrót z British Airways
 • lot wewnętrzny na trasie Mombasa – Nairobi w Economy Class
 • wszystkie opłaty lotniskowe i opłaty klimatyczne
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko w Nairobi
 • 9 noclegów w podanych hotelach pokojach z łazienkami
 • wszystkie podane w programie posiłki
 • przejazd minibusem na podanej trasie
 • opieka niemiecko języcznego pilota, zgodnie z programem
 • tłumacz polsko-niemieckojęzyczny podczas całego pobytu
 • wszystkie wycieczki fakultatywne zgodnie z programem
 • opłaty wstępów do parków narodowych, zgodnie z programem
 • opieka poprzez naszego agenta w Nairobi
 • ubezpieczenie obowiązkowe
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy
Usługi nie ujęte w cenie:
 • koszty wizowe dla obywateli Polski (ok. 50 USD /os), zdjęcie paszportowe, paszport ważny w dniu wylotu 6 m-cy
 • napiwki
 • napiwki dla bagażowych
 • Flying Doctor Service – ubezpieczenie dodatkowe (polecamy)
 • wydatki osobiste
 • dalsze posiłki i napoje
Uwagi:

Na dzień dzisiejszy nie ma szczepień obowiązkowych w Kenii. Polecamy dla Państwa bezpieczeństwa szczepienia na choroby: Tetanus, Diphteria, Polio i Hepatitis A, żółtaczkę, tyfus. Polecamy również szczepionkę przeciw malarii – Prophylaxe. Prosimy skonsultować szczepienia z Państwa lekarzem.

Przykładowe godziny lotów (możliwe zmiany) :

BA 847 Warszawa – Londyn:

13.30 – 15.00

BA 089 Londyn– Nairobi:

20.35 – 07.25 (+ 1)

Nairobi – Londyn:

22.45 – 05.25 (+ 1)

Londyn - Warszawa:

09.15 – 12.35