Sri Lanka

Oferta specjalna » Sri Lanka

Program:

Dzień 1 

Rankiem przylot do Colombo. Powitanie przez naszego przedstawiciela. Następnie transfer do Kotugoda, gdzie spędzimy pierwszą noc w hotel The Wallawwa. 

Dzień 2

Zaczynamy zwiedzanie od Negombo Fish Market. Ten fascynujący rynek rybny znany jest również pod nazwą Lellama i jest drugim co do wielkości takim miejscem w kraju. To tutaj lokalni kupcy sprzedają codziennie świeże ryby, prostu z morza. Dalej kontynuujemy podróż do Anuradhapura. Później czas wolny na odpoczynek.

Dzień 3

Rankiem poznamy antyczne zakątki miasta Anuradhapura i Mihintale. Po południu powrót do Ulagalla i czas wolny. 

Dzień 4 

Tuż po śniadaniu wyjazd do Sigiriya, które leży w sercu kulturalnego trójkąta Sri Lanki. Po wizycie, przejazd i check in w hotelu Kalundewa Retreat, położonym w malowniczej wiosce Kalundewa, w historycznej częsci miasta Dambulla. Po lunchu zwiedzimy Polonnaruwa, najbardziej popularną w średniowieczu stolicę Ceylonu. Po wizycie w muzeum, czas wolny.

Dzień 5 

Rano po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się do Dambulla, aby zwiedzić Cave Temples. Następne dwie noce spedzimy w hotelu The Kandy House, przytulnym hotelików, oddalonym jedynie 30 minut od centrum miasta. 

Dzień 6 

Dzień poświęcony na relaks. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, zachęcamy do wycieczki rowerowej w góry. Jest też możliwość zwiedzenia ogrodów botanicznych, Masz cały dzień do dyspozycji!

Dzień 7

Po śniadaniua wyjazd do Peredeniya, gdzie pociągiem dojedziemy do "herbacianego " miasta. Podczas podróży możemy podziwiać spektakularne widoku plantacji herbat. Po przyjeździe do Hatton transfer do Hotelu. Po lunchu czas wolny.

Dzień 8

Niezapomniania wycieczka z lokalnym plantatorem, który pokaże nam fascynujący proces produkcji herbat. Podczas wycieczki możliwość degustacji różnych rodzajów herbat. 

Dzień 9 

Wczesnym rankiem wyjazd do Narodowego Parku Yala (podroż ok. 6 godzin), gdzie spotkamy się z lokalnym przewodnikiem safari na Sri Lance.To tutaj będziemy mieli wspaniałą okazję, aby zobaczyć różne gatunki zwierząt, np. leopardy, słonie, niedźwiedzie.  Zakwaterownie w Leopard Safaris Camp. 

Dzień 10

Ranek, wraz z wschodem słońca, jest najlepszym czasem, aby zobaczyć leopardy w Yala. Później w czasie dnia zwierzęta zaczynają już myśleć o polowaniu i mogą wydać się agresywne. Również wieczorna wycieczka przez campus zachęca do zobaczenia uroków parku.

 

Więcej informacji: na zapytanie.