Afryka Południowa i Madagaskar

Konferencje » Zagraniczne » Afryka Południowa i Madagaskar

Madagaskar - państwo położone na wyspie Madagaskar w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie.

 

Przykładowy program (może być zmieniony zgodnie z Państwa życzeniami)

Program:

1. Dzień

Warszawa – Johannesburg

O godz. 18.00 Spotkanie z przedstawicielem Biura na lotnisku „Chopin” w Warszawie. O godz. 19.05 wylot w Economy Class przez Paryż do południowo afrykańskiej metropolii – Johannesburga. Kolacja/ śniadanie w samolocie.

2. Dzień

Johannesburg – Lion Sands Game Reserve

Około godz. 10.45 przylot na międzynarodowe lotnisko Johannesburg i dalszy lot z linią Federal Air do Skukuzy. Tu spotkanie z przedstawicielem Biura i transfer do Lion Sands Game Reserve ok. 40 min. Po przyjeździe powitanie przez właściciela i pracowników - puchar lodów dla każdego. Następnie zakwaterowanie i czas wolny. Po południu wspólne High Tea w otwartej recepcji. Po krótkiej przerwie przejażdżka otwartym samochodem po parku narodowym - obserwacje przyrodnicze w towarzystwie doświadczonego tropiciela. Po zmierzchu (jeśli takie będzie życzenie uczestników) dalsze nocne safari. Kolacja na Camp-ie i nocleg w Ivory Lodge.

3. Dzień

Lion Sands Game Reserve

Wczesnym rankiem powitanie dnia przy sygnałach trąbki buszmeńskiej. Dalszy ciąg safari w otwartym samochodzie terenowym - planowane są obserwacje całej wielkiej piątki (słoń, bawół, lampart, tygrys). W drodze przygotowany będzie mały posiłek. Po powrocie do Campu śniadanie. Po śniadaniu czas wolny lub też dalsze safari (zgodnie z życzeniami Gości). Obiad / Lunch i czas wolny do ok. 16.00 – dalej safari jak w dniu poprzednim. Kolacja i nocleg w Ivory Lodge.

4. Dzień

Lost City – The Palace Hotel

Wczesnym rankiem safari w otwartym samochodzie terenowym. Po powrocie śniadanie w hotelu i pożegnanie z dziką afrykańską przyrodą. Transfer do lotniska Skukuza i lot do Johannesburga. Na lotnisku spotkanie z kierowcą i podróż ok. 2 ½ godzinna samochodem do Lost City do hotelu The Palace Hotel. Po przyjeździe zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu The Palace Hotel.

5 – 7. Dzień

Sun City / Lost City

Śniadanie w hotelu. Czas wolny i korzystanie ze wszystkich udogodnień i możliwości hotelu The Palace Hotel. Sun City/Lost City jest byłym centrum rozrywki w Afryce Południowej, przy tym olbrzymim kompleksie hotelowym ze wszystkimi możliwymi rodzajami sportów i rozrywki, stojącym do dyspozycji Gości hotelowych. Istnieje tutaj możliwość żeglowania, serfowania, pływania, gry w golfa, tenisa, odpoczynku w ogrodzie tropikalnym i wiele innych rozrywek. Po zachodzie słońca możliwość korzystania z salonów gier i kasyna.

8. Dzień

Lost City – Johannesburg

Po śniadaniu czas wolny. Około godz. 11.00 – 12.00 Goście są proszeni o opuszczenie pokoi. Przy recepcji prosi się o pozostawienie bagażu. Po południu transfer powrotny samochodem do Johannesburga. Kolacja i nocleg w hotelu Holiday Inn Airport Hotel.

9. Dzień

Johannesburg – Antananrivoi / Madagaskar

Po śniadaniu transfer na lotnisko. O godz. 08.45 wylot liniami Air Madagaskar do Antananrivo. Przylot około godz. 12.40, po odprawie celnej transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu zwiedzanie zoologiczno/botanicznego zoo Tsimbazaza. Tu mamy możliwość zorientowania się w różnorodności fauny i flory Madagaskaru. Kolacja i nocleg w hotelu Hilton.

10. Dzień 

Park Narodowy Perinet

Śniadanie w hotelu. Przed południem krótkie zwiedzanie miasta (kolonialne domy, bazary) z przewodnikiem. Po południu wyjazd do Parku Narodowego Perinet – zwiedzanie z przewodnikiem - absolutnie najciekawszy punkt programu podczas pobytu na Madagaskarze z olbrzymią ilością fauny i flory. Zwiedzanie okolic parku deszczowego pełnego olbrzymich orchidei, lemurów i rzadkich gatunków wielkich motyli. Tylko tu (jedyne tego rodzaju miejsce na świecie) możemy zaobserwować największe lemury świata – Indii – w naturalnym środowisku. Krótkie safari i jeśli takie będzie życzenie Gości safari nocne (proszę nie zapomnieć latarki). Kolacja i nocleg w Vakona Lodge.

11. Dzień

Komet – największy motyl świata

Po śniadaniu wyjazd do Marozevo do prywatnej farmy „Peyreiras” motyli. Na Madagaskarze spotkać można około 3.000 gatunków motyli. Największe dochodzą do 30 cm rozpiętości skrzydeł i takie będziemy oglądać. Po południu powrót do Antananrivo i kolacja.

12. Dzień

Antananarivo – Nosy Komba

Po śniadaniu lot do Nosy Be i tam transfer łodziami do wyspy Nosy Komba (ok. 30 min.) Nosy Komba - oznacza „wyspa lemurów” - jest nazywana również Nosy Ambariovato „wyspą wulkaniczną”. Szczególnie ciekawe jest tu życie podwodne przy Mahabo jak również życie lemurów, które często na tej wyspie będziemy spotykać. Kolacja i nocleg w hotelu Eden.

13. Dzień

Nosy Komba

Śniadanie i czas wolny – możliwość kąpieli i korzystania z wyposażenia hotelu.

14. Dzień

Nosy Komba

Śniadanie i czas wolny.

15. Dzień

Nosy Komba / Antananrivo – lot powrotny

W ciągu dnia transfer powrotny do lotniska Nosy Be i powrót do Antananrivo. Tam zarezerwowaliśmy dla Państwa pokój w hotelu Cheval Blanc (do godziny 01.30). Ok. godz. 01.20 wylot z Air France w Economy Class przez Paryż do Warszawy.

16. Dzień

Przylot do Warszawy

Około godz. 10.30 przylot do Paryża i dalszy lot do Warszawy. Planowany przylot do Warszawy około godz. 14.50. Śniadanie w samolocie.

Uwagi:

Zalecamy na pobyt w Lion Sands Game Reserve oraz na Madagaskarze przyjęcie lekarstwa Malaria – Prophylaxe. Proszę wcześniej omówić sprawę leków ze swoim lekarzem. Zalecamy zawarcie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego (jeśli jesteście Państwo zainteresowani chętnie prześlemy dalsze informacje).