Wietnam – Laos

Konferencje » Zagraniczne » Wietnam – Laos

Termin :
 • 2 połowa listopada
Osób :
 • 4

Bilet lotniczy ok. 3.000 PLN ( dokładna cena po ustaleniu terminów )

Możliwość lotów z Catar Airlines lun Vietnam Airlines

1.Dzień

Lot Warszawa – Hanoi

Lot w/w liniami na trasie Warszawa - Hanoi. Posiłki na pokładzie samolotu.

2.Dzień 

Hanoi

Przylot wcześnie rano, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu ( w centrum ). Póżne śniadanie we własnym zakresie – proponujemy typowe śniad. wietnamskie – czyli zupę. Po południu czas wolny, ew. spacer i zwiedzanie starówki pieszo we własnym zakresie. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w mieście Hanoi.

3.Dzień

Hanoi- Zatoka Ha Long

Śniadanie/bufet w hotelu. Po śniadaniu wyjazd autokarem do Halong ( w drodze krótka przerwa ). Po dotarciu do Halong podróż tradycyjną dżonką wientamską – tu obiad. W załączeniu podróż dżonką i zwiedzanie jaskiń w Thien Cung i Dau Go – tu zwiedzanie pływajacej bambusowej wioski. W zależnośvci od warunków pogodowych zwiedzanie dalszych jaskiń. Przed powrotem do portu krótka przerwa i możliwość kąpieli .Pó…znym popołudniem transfer powrotny do Hanoi. Ok. 19,00 zakwat. Czas wolny ( kolacja we własnym zakresie ).

4.Dzień 

Hanoi – lot do Luang Prabang 

Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i lot do Luang Prabang ( Laos ). Na lotnisku spotkanie z pilotem i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie Luang Prabang, w tym Światynia Wat Xieng Thong, przykład typowej laotańskiej architektury Sakralnej, oraz świ ątyni Wat Mai z przepieknymi mozaikami. Dalej zwiedzanie muzeum narodowego byłeho pałacu królewskiego, gdzie zobaczyć można pamiatki z czasów kolonializmu francuskiego i wyposażenie domu królewskiego. Po południu przejście przez 328 stopni góry Phousi i panorama Luang Pragang. Tu istnieje również możliwośc zakupienia ( 2 USD ) ptaszków szcęscia i wypuszczenia ich na wolność z bambusowych klatek. Kolacja we własnym zakresie ( np. w restauracji hotelowej leżącej bezpośrednio nad Mekongiem ). Nocleg Luang Prabang.

5.Dzień

Luang Prabang – swiątynie w jaskiniach Pak Ou Budda

Po śniadaniu przejazd łodzią  po rzece Mekong do rzeki Ou. Zwiedzanie świętego parku Ou z światyniami buddyjskimi Bądącymni swietym miejscem dla laotańczyków. Od 16 wieku po odnalezieniu swiętego miejsca przez króla Setthathirat lundośc Laosu zanosi tu posążki Buddy w różnej wielkości i składa je w świętym miejscu. W drodze przerwa w  Ban Xang i zwiedzanie historycznych warsztatów drewnianych. Na łodzi istnieje możliwość zakupu ( fakultatywnie ) lunchu. Kolacja we własnym zakresie w Luang Prabang. Nocleg w mieście Luang Prabang.

6. Dzień 

Luang Prabang

Uczetnictwo i nauka gotowania typowych dań laotańskich ( śniadanie, obiad ). Wczesnym rankiem ok. godz. 06,00 spacer po Luang Prabang i możliwośc obejrzenia typowego laotańskiego rytuału zbierania żywności przez mnichów. Laotańskich wśród ludności miasteczka. Co dziennie rano przez miasta przechodzi ok 300 mnichów. Istnieje możliwość iż każdy z Państwa samodzielnie przekaże mnichom garść ryżu ( rzecz jasna pod opieką naszego przewodnika ). Po tej uroczystości prfzejazd na rynek, gdzie nastąpi prezentacja i degustacja  typowych dla Laosu produktów zywnościowych ( przyprawy, mięsa, ryby, owoce morza, owoce ). Przejazd do hotelu i śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miejsca pełnego nenufarów gdzie nastąpi kurs gotowania ( pod przewdnictwem miejscowego kucharza ) typowych dań laotańskich. W dżugli w otoczeniu kwiatów i egzotycznej rośli8nności nauczymy się gotować i dania przez siebie przygotowane będziemy również spożywać. Kucharz opowie nam o rłolznicach kuchni p…ółnocno i południowo azjatyckiej a jego pomocnicy pomoga nam unieść ciężar gotowania. Po południu powrót do hotelu i czas wolny. Kolacja we własnym zakresie ( np. nad rzeką Mekong w barze all inclusive za ok. 4-5 USD ). Nocleg Luang Prabang.

7.Dzień 

Luang Prabang – lot do Sajgonu

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu czas wolny. W południe transfer na lotnisko i lot do Saigonu. W Sajgonie czaka na nas nasz piulkot i transfer do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg Saigon.

8.Dzień

Saigon – Le Jarai

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd łodziami do delcie Mekongu. Transfer z miasta Ho Chi Minh do Ben Tre ( ok. 2 godz. ) gdzie czeka na Państwą tradycyjna wietnamska łódż. Ben Tre jest jedną z 13 prowincji nad zatoką Mokongu, znanych przez plantacje ryżowe i ogrody. Zwiedzanie fabyki kokosu, gdzie zobaczymy ręczna produkcje pamiątek i mat z owocu kokosa. Po zwiedzaniu  przejazd łodzią „Le Jarai” do restauracji gdzie zobaczymy proces przygotowania liksusowego 3 daniowego posiłku wietnamskiego, który będziemy również degustować.. Po krótkiej przerwie powrót łodzią do Ben Tre. Tam prywatny transfer do centrum handlowego nad deltą Mekongu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w mieście Can Tho.

9.Dzień

Can Tho – Chau Doc

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do kolorowego i pełnego życia rynku Cai Rang. Dalej przejazd aut. do Chau Don ( ok. 3 godz. ) miasto przy samej granicy Kambodżańsko wietnamskiej. Po południu podróż łodzią po rzece Mekong, gdzie zobaczymy rybaków podczas pracy na swoich drewnianych łodziach ozdobionhych wielkimi oczami. Rybacy bezposrednio z łodzi przedają swoje towary. Przejazd przez kanał Ninh Te Kanal, który w 1824 r.  został ręcznie wybudowany przez ponad 80 tys. kambodżańskich i wietnamskich robotników. Obiad w drodze. Po południu transfer aut. do góry Nui Sam. Na szczycie góry obejrzymy spektakularny zachód słońca nad polami ryżowymi i deltą Mekongu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg Chau Doc.

10. Dzień 

Chau Don 

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd rykszą Xe Loi przez rejon rolniczy Chau Doc. Zobaczymy pracyjących robotników na polach ryżowych i farmach gęsich. W drodze krótka przerwa  na mrożoną kawę lub sok cukrowy i powrót rykszami do centrum Chau Doc. Tu obiad. Po obiedzie przejazd auitokarem do małej wioski gdzie żyje mniejszopść kambodżańska. W centrum wioski znajduje się światynia gdzie na stąpi spotkani z mnichami i możliwość Rozmowy. Po południu przejazd do parku narodowego Tra Su Melaleuca ( 850 ha ) i spacer. W Parku przejazd ssampanem przez las mangrowy i obserwacja licznego ptactwa. Póznym popołudniem powrót do Chau doc. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg Chau doc.

11.Dzień

Chau Don – Ho Chi Minh

Po śniadaniu przejazd do Ho Chi Minh ( ok. 6 godz. ). Obiad w drodze. Po południu czas wolny – zwiedzanie i kolacja  we własnym zakresie. Nocleg Ho Chi Minh.

12. Dzień 

Ho Chi Minh – lot do Warszawy

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu, czas wolny i transfer na lotnisko. Lot Ho Hi Minh – Warszawa, posiłki na pokładzie samolotu.

13 Dzień

Ho Hi Minh - Warszawa

Rano przylot do Warszawy.

Cena :
 • 2.599 USD ( + koszt bilety lot. Waw-Hanoi-Ho Chi Minh-Warszawa )
 • Dopłata do pok. 1 os. 955 USD
Hotele :
 1. Hanoi htl.”Sunway Hotel Hanoi” **** pok. Superior www.sunway-hotel.com/vietnam/hotel_overview.jsp
 2. Luang Prabang htl. “Victoria Xieng Thong Palace” **** pok. Superior www.xiengthongpalsace.com
 3. Ho Chi Minh City htl.”Liberty Central Saigon Centre Hotel „ **** Pok. De Luxe www.libertyventralhotel.com
 4. Can Tho htl.”Victoria Can Tho Resort” **** pok. Superior www.victoriahotels-asia.com
 5. Chau Doc htl.”Victoria Chau Doc Hotel” **** pok. Superrior www.victoriahotels.asia

Usługi zawarte w cenie :

 • Wszystkie noclegi zgodnie z ofertą ze śniadaniami
 • lokalni niemiecko lub angielsko ( wg. życzenia ) języczni przewodnicy
 • wszystkie transfery i transporty w klimatyzowanym autokarze/busie
 • pozostałe posiłki zgodnie z programem
 • loty Hanoi-Luang Prabang oraz Luang Prabang – Saigon
 • podróże dżonkami/łodziami zgodnie z programem ( wraz z innymi Gośćmi )
 • koszty wstępów i bilety zgodnie z programem

Usługi nie zawarte w cenie :

 • loty miedzynarodowe
 • miedzynarodowe podatki lotniskowe
 • ubezpieczenie obowiązkowe ( ok. 150 PLN )
 • posiłki i napoje nie ujęte w programie
 • ew. koszty wstępów w czasie wolnym
 • wydatki osobiste
 • napiwki i datki
 • data ważności paszportu min. 6 miesięcy