Wietnam

Konferencje » Zagraniczne » Wietnam

Socjalistyczna Republika Wietnamu - państwo w południowo - wschodniej Azji. Graniczy z Chinami, Laosem i Kambodżą. Powierzchnia Wietnamu to ok. 331,688 k2., największą górą jest Fan Si Pan 3143 m. n.p.m., największą rzeką jest Mekong. Klimat tropikalny i monsunowy, średnia wilgotność w ciągu roku, utrzymuje się na poziomie 84 %. Roczne temperatury pomiędzy 5 - 37 stopni C. 

Program:

1. Dzień

Gdańsk - Bangkok

Wylot z Gdańska do Bangkogu via Frankfurt

 2. Dzień

Bankgok - Hanoi

Wylot z Bangkogu do Hanoi. Nasz pilot czeka na Państwa na dworcu lotniczym, powitanie. Transfer do Hotelu. W drodze, krótkie zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg Hanoi.

3. Dzień

Hanoi - Halong

Po śniadaniu południowe zwiedzanie Hanoi m.in.: mauzoleum Ho-Chi-Minh, kolumny pagody, historycznej świątyni literatury.Obiad w Hanoi. Po południu przejazd czerwoną rzeką do zatoki Halong.

4. Dzień

Zatoka Halong  – Hanoi

Rano wycieczka łodzią przez bajkową okolicę wzgórz i skał zatoki Halong. W drodze zwiedzanie na jednej z wysp jaskini stalaktytowej i stalagmitowej. Obiad ze świeżo złowionych owoców morza na pokładzie statku i powrót do Hanoi. Wieczorem podróż rikszami przez starówkę w Hanoi  do wodnego teatru lalek – przedstawienie (teatr lalek jest sztuką typową dla tego regionu).

5. Dzień

Hanoi – Hue 

Po śniadaniu – transfer na lotnisko i krótki lot do wietnamskiego miasta cesarzy Hue. Na lotnisku oczekuje nas pilot. Transfer do hotelu i od razu po zakwaterowaniu zwiedzanie olbrzymiego terenu pałacu cesarskiego. Przy grobie Khai Dinh podziwiać możemy próby połączenia starej tradycji ostatnich królów wietnamskich z nowoczesnymi formami architektonicznymi. Będziemy również zwiedzać rynek Dong Ba, gdzie zobaczymy różnorodność oferowanych i sprzedawanych tamże owoców z rejonu centralnego Wietnamu. Kolacja i nocleg w Hue.

6. Dzień

Hue - Hoi An

Po śniadaniu podróż łodzią po „rzece perfum” do pagody Thien Mu. Dalsza podróż wśród chmur do Hanoi An. Wieczorem spacer z przewodnikiem przez fascynującą starówkę Hai An, z małymi wąskimi uliczkami i starymi oświetlonymi murami obronnymi. Obiad i kolacja w Haoi An.

7. Dzień

Hoi An – Saigon

Po śniadaniu transfer na lotnisko Da Nang i lot do Saigonu. Na lotnisku czeka na nas lokalny pilot. Transfer do hotelu. Po obiedzie zwiedzanie Saigonu. Zobaczymy m.in. katedrę i rynki China Town. Kolacja w Saigonie.

8. Dzień

Wycieczka do delty Mekongu

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do delty Mekongu. Wycieczka łodzią do ujścia Mekongu i stąd podróż wzdłuż poszczególnych ramion tej fascynującej rzeki. Na jednej z wysp zwiedzanie farmy Orchidei. Na koniec zwiedzanie „pływającego" rynku Caiby i powrót do Sajgonu. Kolacja i nocleg w Sajgon.

9. Dzień

Saigon – Wycieczka do tunelu Cu Chi

Po śniadaniu wycieczka do  Cu Chi. Tutaj zobaczymy m.in. legendarne tunele armii Vetcongu. Tunele te, chroniące żołnierzy Vietcongu przed amerykańskimi samolotami, łączą Sajgon z granicą Kambodży. Będziemy mieli możliwość podróży przez jeden z tych tuneli. Po południu powrót do Sajgonu. Kolacja pożegnalna i nocleg w Sajgonie.

10. Dzień

Sajgon – Bangkok     

Transfer na lotnisko – lot do Bangkoku. Transfer do Bangkoku. Nocleg Bangkok.

11. Dzień

Bangkok

Śniadanie i zwiedzanie miasta. Po południu czas wolny.

12. Dzień

Bangkok – Frankfurt

Po śniadaniu czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Frankfurtu.

13. Dzień

Frankfurt – Gdańsk

Powrót do Polski, lot na trasie Frankfurt - Gdańsk.

Wizy:
 • Wizę pobytową należy uzyskać przed wyjazdem. Decyzja o jej przyznaniu zapada w Wietnamie, dlatego też konieczne jest posiadanie potwierdzenia uczestnictwa w wycieczce, które z kolei otrzymamy od kontrahenta po zapłaceniu zaliczki (60 % ceny). Ważność wizy wietnamskiej określa liczba dni od zadeklarowanej daty, nie zaś od faktycznego przekroczenia granicy. Koszt wizy w Ambasadzie Wietnamu w RP ok. 60 USD. Paszport musi być ważny na okres min. ważności wizy.
Waluta:
 • Dong
Szczepienia :
 • Nie ma obowiązków szczepień. Szczepienia polecane: na defteryt, tężec, cholerę, ospę tzw. Japońska encefalitis
Opieka medyczna:
 • Ograniczona ze względu na słaby poziom wyposażenia, właściwie tylko w Hanoi i Ho Chi Minh jest kilka lepiej wyposażonych szpitali. Standardowa wizyta w szpitalu to koszt ok. 5 USD, doba pobytu ok. 40 USD. W przypadku konieczności hospitalizowania pacjent odsyłany jest najczęściej do Singapuru lub Bangkoku.
Bezpieczeństwo:
 • Największym zagrożeniem dla cudzoziemca są uliczne kradzieże: wyrywanie toreb, zrywanie łańcuszków, kradzieże kieszonkowe. Nie należy nosić ze sobą żadnych oryginalnych dokumentów (fotokopia paszportu wystarczy), większych sum pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów.
Ceny – usługi dodatkowe:
 • Tipy ok. 10 %, cena posiłku w miejscowe restauracji ok. 5000 do 9000 dongów. W kajakach nastawionych na gościu dewizowych cena ok. 12000 dongów
Prawo miejscowe:
 • Surowe ustawodawstwo antynarkotykowe.
Przykładowe hotele:
 • W Ha Nou „Gouman Hotel” ****
 • Ha Long „Sunlight Hotel” ***
 • Hue „Heritage Hotel” ***
 • Hoi An “Hoi An Beach Resort” ****
 • Saigon “”Oskar Sai Gon” ***
Kuchnia wietnamska:
 • Współczesna kuchnia wietnamska pozostaje pod silnym wpływem obyczajów francuskich kolonizatorów (1858-1960). Potrawy czysto wietnamskie są bardzo podobne do chińskich. Wyjątkiem jest użycie sosu rybnego w miejsce sojowego. Znane dania kuchni wietnamskiej to:
 • Krewetki zawijane w cienkie ryżowe placki ( tzw. sajgonki )
 • Pho – zupa, rodzaj rosołu wołowego z makaronem
 • Smażona lub szatkowana wieprzowina z makaronem ryżowym